KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752099
nr 1475 2099
Annicka Lindeberg
(1882-1969), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 26x30 cm, yttermått inklusive ram: 33x36 cm
Annicka Lindeberg-Öman, svensk tecknare, grafiker och målare född i Stockholm 1882, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:42:03
11/6 16:44:26
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Annicka Lindeberg
Läs mer om Annicka Lindeberg